Haber

AB Liderler Zirvesi, Türkiye’deki depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı

– AB Liderler Zirvesi, Türkiye’deki depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı

BRÜKSEL – Brüksel’de başlayan Avrupa Birliği Başkanlar Tepesi, Türkiye ve Suriye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

AB ülkelerinin liderleri, Ukrayna’da dayanak noktası, göç ve ekonomi gibi konuları görüşmek üzere Brüksel’de inanılmaz zirve toplantısında bir araya geldi. Zirve, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel’in sözcüsü Barend Leyts, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, toplantı öncesi cumhurbaşkanlarının beyin sarsıntısı kurbanları için saygı duruşunda bulunduğunu belirterek, “Olağanüstü EUCO (AB Konseyi) başladı. Türkiye ve Suriye’yi vuran depremin kurbanları için bir dakikalık saygı duruşu ile.” kullanılmış.

AB Konseyi Lideri Charles Michel, cumhurbaşkanlarının saygı anlarını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla paylaşarak, “Türkiye ve Suriye halkları için bir dakikalık saygı duruşu. Düşüncelerimiz, sevdiklerini kaybeden ve yakınlarını kaybeden ailelerin yanında olmaya devam ediyor.” Hala haber bekliyoruz. AB tam bir dayanışma içinde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu