Haber

Taksi Şoförünün Korkusu! Kadın gazeteciyi vurdu: “Seni boğacağım”

Taksi şoförü dehşetinin önüne geçilemiyor. Taksici ile yolcu arasında çıkan tartışmalara bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da bir taksi şoförü kadın gazeteciye korkulu anlar yaşattı.

Taksi şoförü önce kadın gazeteciye saldırdı, ardından telefonuna el koydu. Gazeteciyi ölümle tehdit eden taksi şoförü, “Adamı kızdırmayın. Sizi boğarım” dedi.

İstanbul’da taksi krizi devam ediyor. Gazeteci Sorel Dağıstanlı, İstanbul’da takside yaşananları sosyal medya hesabından duyurdu. Dağıstanlı, bir taksi şoförünün kadın gazeteciye saldırarak kolunu büktüğünü, telefonuna el koyduğunu ve onu ölümle tehdit ettiğini paylaştı.

Dağıstanlı paylaşımının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) harekete geçti.

İBB, kadın gazeteciye saldıran ve ölümle tehdit eden taksi şoförünün sürücü kartının iptal edildiğini duyurdu.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sürücü hakkında TUDES kapsamında işlem yapıldığını ve sürücünün kartının süresiz olarak iptal edildiğini söyledi.

Polisin başlattığı süreci takip edeceğini belirten Gökce, “Ancak denetim yapısal sorunları ortadan kaldırmıyor. Bu sorunu üreten sistemi değiştirmediğimiz sürece sorunlarla karşılaşmaya devam edeceğiz. Taksi sayısını artırmak. Kaliteli, güvenli ve erişilebilir taksi hizmeti için hizmet veren taksilerin araç standardını yükseltmek. Şoförlerin özlük haklarını iyileştirerek korumak zorundayız” dedi.

Gazeteci Sorel Dağıstanlı, yolcuyu ölümle tehdit eden taksinin ses kaydını da paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu